~ Człowieka zbędnego notatki z podziemia ~
Blog > Komentarze do wpisu
816. Propozycja (nie) do odrzucenia...

  

Po wszystkich już spotkaniach, formalnościach, telefonach przychodzi dziesięć minut przed szesnastą kolej na mnie. Niezwykle się docenia moją pracę, chwali analityczny umysł, dokładność i sumienność. I oferuje dalej umowę-zlecenie, do końca roku ledwie, za 1 272 na rękę (o 150 zł więcej niż obecnie). No to się, po jedenastu miesiącach nadziei, kalkulacji, starań – podziękowań doczekałem…

  

„I oto mi płacą, jakby ktoś dał mi w mordę. Ja pierdolę, kurwa! (…) Przez pięć lat, stron tysiące, młodość w bibliotekach. A potem bida, bida i rozczarowanie! A potem beznadzieja i starość pariasa, i wszechporażająca nas wszystkich pogarda (…). Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył, gdybym rzucił cegłą!”

                [z filmu Dzień świra, Polska’2002, reż. Marek Koterski].

 

Dałem sobie czas do środy na odpowiedź. Ale nie chce mi się o tym nawet myśleć – wybór to siedzenie z matką miesiącami w domu albo użeranie w firmowym burdelu za frajer. I w obu przypadkach – kres warszawskich planów...

Jeśli nie wyjadę w ciągu najbliższego roku – nigdy żyć nie zacznę...

  

poniedziałek, 26 lipca 2010, alexanderson
Tagi: praca
praca
Komentarze
Gość: książę Harry, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/07/26 20:55:47
Przykro m mały. Nie cierpię ciągle mieć rację. Powtórzę tylko swój komentarz sprzed kilku dni ..."to standardowe zachowanie pracodawcy - do końca trzymać w niepewności pracownika "przedłuży umowę czy nie?", aby potem ostatniego dni ją przedłużyć ale bez rewelacyjnych warunków, a żyjący w niepewności pracownik się zgodzi bo jest tak już zmęczony, ze mu wszystko jedno byleby miał pracę." Trzymaj się..
-
Gość: s, *.newt.cable.virginmedia.com
2010/07/26 23:05:53
A ja proponuję rzucić w środę własną stawką, taką która byłaby do przyjęcia i dla Ciebie i dla nich. Jako że pracujesz na zlecenie, masz wieksze pole manewru bo zbyt wiele ich nie kosztujesz. Jest to dość istotny argument.
-
Gość: , *.dsl.dynamic.eranet.pl
2010/07/28 21:20:27
I co zadecydowałeś?