~ Człowieka zbędnego notatki z podziemia ~

Wpisy z tagiem: Musset_Alfred de

wtorek, 11 stycznia 2011
891. Policzmy się!... :-)

   

„Pragnąłem uciec z tego świata, a oto chcę go zadziwić! (…) Wszechświat musi się o mnie dowiedzieć. Nie omieszkam w wierszach opiewać mej samotności: stanie się to wszakże w taki sposób, że pozazdroszczą mi najszczęśliwsi. (…)

Odniosłem sukces godny mnie, to znaczy niedający się porównać z innymi. Bohaterem mego utworu nie był nikt inny jak ja sam; zachowałem w tym zgodność z wielką modą naszych czasów. Opowiadałem moje niegdysiejsze cierpienia z pełną wdzięku próżnością; wprowadziłem czytelnika w świat tysiąca szczegółów dnia powszedniego, godnych najwyższego zainteresowania”

                 [Alfred de Musset, Dzieje białego kosa. Przeł. S. Meller].

 

Zapraszam do corocznej zabawy integracyjnej i proszę o głosowanie na mój blog. SMS o treści A00545 (0 to cyfry zero, bez żadnych spacji) należy wysłać na numer 7122 (koszt SMS-a to 1,23 zł brutto – cały dochód zostanie przeznaczony przez Organizatora Konkursu na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych). Głosowanie (ogółem w dziesięciu kategoriach) trwa do 20 stycznia do godziny 12.00 (z jednego numeru telefonu na dany blog można zagłosować tylko raz, ale za to na dowolną liczbę blogów). Serdecznie Wam wszystkim dziękuję!...

  

Archiwum
Tagi